Ekkora birkaságot mint ez a két reklám a tv-ben megy már napok óta. Ezek a kedves marketingesek akik ezt kitalálták, bizony az életben nem voltak vásárlók. A vásárló aki figyeli a terméket nem a figyelem felhívásnál kezd el költeni, hanem a termék jellemzőinek ár/érték arányának ismerete után. Ezek szerint a két reklámot megalkotó csapat, agyilag zokni marketingesei, a vásárlás indikációját nem ismervén, a figyelmet felhívták a termékre és kész a reklám elvet vallják?
A reklám célja, hogy a termék eladását fokozzuk, de ki vásárol „kisköcsög” terméket?
Miféle reklám az, ahol a termék vásárlóját egy kutyájának nevére hasonlító nevű műmenőfej, szimpátia alapon történő információja indikálja. Kérdésem: Akarsz olyan telót ahol kiköcsögnek néznek, és a neved a kutyámra hasonlít? Hirdesse a telefont a Samsung akár úgy, hogy teló lúzereknek a Djuicetől? Akarsz magadnak égő telefont? Vásárolj lúzer telót! A teló tök égés, a kutyád is ezt használná.
A Pannon GSM egyik üzlete előtt álltam Székesfehérváron, mikor két srác beszélgetett egymással: Neked ez a lúzer telód van? Téged is úgy hívnak mint a szekus kutyáját?
Azt hiszem, a Samsung erősen mellé lőtt ezzel a buta reklámmal! Aki ilyen telót használ ezek szerint kutyanevű vásárló! Így is kell a teló lúzer?
A Uniqa biztosító eladás ösztönző reklámja, fertelmes trágyaléként ömlik a szemünkbe
Csípi a szememet, hogy egy felelősség biztosítási terméket, ilyen módon kell eladni. Mit remélt a biztosító társaság, mi ösztönözhet vásárlóként a termék megvásárlására? Egy vérben forgó szemű ember? Netán a színész szimpatikus és vidám ábrázata? Ez az üvegtirgrises szempáras poénos, már elnézést, de egy ilyen komoly termékhez nem illendő.
Mit is tudunk meg a reklámból? Spoyler kell meg neon. Miért is váltanék felelősség biztosítást? Mire ösztönöz a reklám?
3 terméket egybenyomva, a lakás biztosítást, a gépjármú biztosítást és a casco-t próbálja eladni, meg hogy Superbrand díj a weboldala már 3x is.
A termékek leírása meg zéró a weboldalon, hiszen az ügyfél majd dönt ha ráér olvasni motiváltságát eredményezze egy ilyen reklám?
Valami baj van a marketingesek fejében. A megbízó termékét degradáló marketing elég hibás elképzelés, a potenciális vásárló meg, biztos szereti a balfék fogyasztás ösztönzőket! A ciki viszont az, hogy azonosulni már kevesen szeretnének, kutyuskám nevű telefonokkal és drogos tekintetű biztosítási termék dealerekkel.
A reklám meg ami a megbízók értékesítését eredményezné, sajnos a két fenti esetben pont a vásárló megsértését célozza, vásárolni nem szeretnék a termékből.
Sajnos a reklám alapján pont az nem derült ki: nekem mint vásárlónak, z a két termék miért lenne jó?